Pijany policjant, który prowadził prywatny pojazd, spowodował kolizję drogową na trasie Łomża-Jedwabne (Podlaskie). Wraz z nim jechał inny funkcjonariusz, także nietrzeźwy. Mężczyźni mieli po około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj zostali już odwołani z zajmowanych stanowisk komendantów posterunków w Piątnicy i Jedwabnem – poinformował Krzysztof Leończuk, rzecznik prasowy łomżyńskiej policji.

Kolizja, w której uczestniczył nissan prowadzony przez jednego z funkcjonariuszy, miała miejsce w nocy z piątku na sobotę. Podczas wymijania na drodze Łomża-Jedwabne, w okolicach miejscowości Kownaty, ich auto otarło się o forda focusa.

Nissan pojechał dalej, kierowca forda zatrzymał się i zawiadomił o zdarzeniu policję, po czym zawrócił i pojechał za nissanem. Kilkaset metrów dalej udało się to auto zatrzymać.

Po przybyciu na miejsce patrolu policji, okazało się, że nissanem jadą dwaj funkcjonariusze, z posterunków w Piątnicy i Jedwabnem. Obaj z wieloletnim stażem w policji; jeden z 33-letnim, drugi ponad 20-letnim.

Konsekwencje karne za jazdę po pijanemu, oprócz służbowych, grożą temu z mężczyzn, który prowadził auto. Postępowanie jego kolegi jest traktowane jako nieetyczne i także jemu - po zakończeniu postępowania wewnętrznego - może grozić wydalenie ze służby.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży.