W nocy odbyła się wizja lokalna na terenie działek w Wałbrzychu, gdzie znaleziono ciało zamordowanej 7-letniej Grażynki. Wczoraj policja zatrzymała sąsiada dziewczynki, podejrzanego o dokonanie morderstwa.

42-letniemu Andrzejowi Sz. postawiono już zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem na tle seksualnym. W nocy miał opowiedzieć śledczym o swoim udziale w zbrodni – prokuratura poinformowała tylko, że złożył wyjaśnienia, które potwierdzają jego związek z przestępstwem.

Zarzuty zgwałcenia i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 7-letniej Grażynki postawiła 42-letniemu Andrzejowi S. świdnicka prokuratura. Dziewczynka, która w niedzielę zaginęła w Wałbrzychu, została uduszona. czytaj więcej

Wizja lokalna została przeprowadzona kilka godzin po zatrzymaniu, bo - jak wyjaśniał rzecznik policji - chodziło o to, by oskarżony nie miał czasu na wymyślenie innej niż prawdziwa wersji wydarzeń. Były też obawy, że zatrzymany może zostać zlinczowany przez mieszkanców Wałbrzycha. Dziś prokuratura złoży w sądzie wniosek o aresztowanie mężczyzny.

W związku z zabójstwem Grażynki zatrzymano też ojca dziecka, jednak jemu do tej pory nie postawiono żadnych zarzutów. Jak się dowiedzielismy, mężczyzna zostanie dziś przewieziony do Wrocławia. Relacja Michała Szpaka: