​Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. Zrezygnował z członkostwa, a rezygnacja została natychmiast przyjęta - dowiedział się reporter RMF FM. To skutek seksistowskiego wystąpienia Smogorzewskiego podczas prezentacji kandydatów na radnych z jego komitetu.

Roman Smogorzewski podczas przedstawiania kandydatów i kandydatek na radnych żartował z nich, a niekiedy nawet drwił. Kiedy na scenę wyszła przewodnicząca klubu Porozumienie Samorządowe Anna Łaniewska, Smogorzewski odpowiedział, że "jest z nią kłopot, bo jest trochę za ładna". Masz wiele walorów i kompetencji - powiedział, chichotając. Jak zacznę za bardzo, to wiesz, moja żona nie jest w ogóle zazdrosna - dodał.46-latek wyrażał niewybredne opinie także o innych kandydatkach. "Monika się rozchorowała na boisku, chuda jest straszliwie", "tutaj mamy dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym wręcz napalone". Jedną określił jako "panią od seksu". Przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy - dodał. Kpił także z mężczyzn, m.in. mówiąc do jednego "Kto ci dał Emil na imię?".

Występ Smogorzewskiego został skrytykowany przez internautów, a także przez polityków. Wicemarszałek sejmu z PO Małgorzata Kidawa-Błońska nazwała konwencję "wstydem", a wyciągnięcie konsekwencji zapowiadał szef klubu PO Sławomir Neumann.

Prezydent Legionowa odniósł się także do sytuacji na mediach społecznościowych. W związku z powtarzającymi się publikacjami na temat konwencji wyborczej, chciałbym podkreślić, że wszystkie obecne podczas tego spotkania osoby bardzo lubię i szanuję. Są to doświadczeni i zaangażowani społecznie samorządowcy. Moim zamierzeniem nie było nikogo urazić, lecz przedstawić ich sylwetki i bardziej luźny i humorystyczny sposób. Niestety, wypowiedzi wyrwane z kontekstu mogą wprowadzać w błąd i mają na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców w tym gorącym, przedwyborczym okresie. Przepraszam, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony moimi słowami - napisał Smogorzewski na Facebooku.

Roman Smogorzewski kandyduje na prezydenta Legionowa z własnego komitetu Porozumienie Samorządowe. (az)