Seksistowski występ prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego podczas konwencji wyborczej. Samorządowiec podczas prezentacji kandydatów do rady miasta zdecydował się na wygłoszenie wielu niewybrednych opinii o swoich współpracownikach. Jedną z kandydatek określił jako "panią od seksu", o innej powiedział, że jest "za ładna".

Roman Smogorzewski z Platformy Obywatelskiej podczas przedstawiania kandydatów i kandydatek na radnych żartował z nich, a niekiedy nawet drwił. Kiedy na scenę wyszła przewodnicząca klubu Porozumienie Samorządowe Anna Łaniewska, Smogorzewski odpowiedział, że "jest z nią kłopot, bo jest trochę za ładna". Masz wiele walorów i kompetencji - powiedział, chichotając. Jak zacznę za bardzo, to wiesz, moja żona nie jest w ogóle zazdrosna - dodał.

46-latek wyrażał niewybredne opinie także o innych kandydatkach. "Monika się rozchorowała na boisku, chuda jest straszliwie", "tutaj mamy dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym wręcz napalone". Jedną określił jako "panią od seksu". Przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy - dodał.

Smogorzewski wyrażał także opinie o mężczyznach. O jednym mówił, że "Pan Bóg go nie oszczędza, bo ma trzy dziewczyny i czwartą, żonę". W przypadku innego kpił: "Kto ci dał ten Emil na imię?". 

(az)