Dzięki informacjom, uzyskanym od aresztowanego człowieka nr 3 w al-Qaedzie, Libijczyka Abu Faradża al-Libbiego, Pakistańczycy zatrzymali kilkadziesiąt osób, podejrzanych o terroryzm.

Jak ujawniono dziś w Islamabadzie, aresztowań dokonano w wielu punktach kraju, zarówno w miastach jak i na wsi. Pakistańskie władze, amerykańska administracja i prezydent George W. Bush mają nadzieję, że al-Libbi okaże się kluczem do schwytania Osamy bin Ladena

Nie wiadomo dokładnie, gdzie ukrywa się lider al-Qaedy; nie wyklucza się, że w górach na pograniczu Pakistanu z Afganistanem. Co do Osamy rozkazy są jasne. Oficer CIA, który dowodził pierwszym amerykańskim oddziałem, jaki wkroczył do Afganistanu po zamachach z 11 września 2001 roku ujawnił, że dostał rozkaz zabicia bin Ladena.

Mój zwierzchnik, nie owijając w bawełnę powiedział: „Chciałbym, by doręczono mi głowę bin Ladena w dużym pudle wypełnionym lodem. Będę mógł ją pokazać prezydentowi - wspomina Gary Schroen. Jego książka o pobycie w Afganistanie, walce z Talibami i polowaniu na Osamę bin Ladena ma się pojawić w amerykańskich księgarniach w przyszłym tygodniu.