Już tydzień trwają poszukiwania trzech osób, uznanych za zaginione po gwałtownych burzach, które siedem dni temu przeszły nad woj. warmińsko-mazurskim.

Do tej pory odnaleziono osiem ofiar białego szkwału, który przeszedł nad mazurskimi jeziorami. Trzy pierwsze ciała znaleziono od razu po burzy, czwarte wyłowili nurkowie w czwartek. W sobotę w jeziorze Śniardwy znaleziono piątą ofiarę. W niedzielę znaleziono kolejne trzy ciała.

Trwają poszukiwania jeszcze trzech osób - kobiety na jeziorze Mikołajskim, drugiej kobiety na jeziorze Tałty i mężczyzny na jeziorze Łabap k. Węgorzewa.

Akcja m.in. z udziałem kilkudziesięciu nurków, ekip na łodziach, psów do wyszukiwania zwłok w wodzie, sprzętu (m.in. sonarów) prowadzona jest na trzech jeziorach: Mikołajskim, Tałtach i Łabap.

Gwałtowna burza, która przeszła nad mazurskimi jeziorami we wtorek po południu, spowodowała wywrócenie ok. 40 jachtów i łodzi. Akcja poszukiwawcza prowadzona była najpierw równocześnie na lądzie i wodzie; obecnie działania prowadzone są prawie wyłącznie na jeziorach.