Odnaleziono zwłoki jednej z siedmiu osób zaginionych po przejściu we wtorek nad mazurskimi jeziorami gwałtownych burz. Na ciało mężczyzny natrafił żeglarz na jeziorze Śniardwy, w miejscowości Głodowo.

Policja na razie nie podaje personaliów mężczyzny, ponieważ trwa identyfikacja zwłok - poinformowała Anna Siwek, rzecznik warmińsko-mazurskiej policji. Dodała, że ciało mężczyzny samo wypłynęło na powierzchnię wody.

Policja zaznacza, że choć wiele wskazuje na to, że odnaleziony mężczyzna jest jedną z poszukiwanych ofiar nawałnicy, z ostatecznym tego potwierdzeniem chce poczekać do identyfikacji zwłok.

W niedzielę bedą kontynuowane poszukiwania sześciu osób, uznawanych za zaginione po wtorkowej nawałnicy. Akcja m.in. z udziałem kilkudziesięciu nurków, ekip na łodziach, psów do wyszukiwania zwłok w wodzie i dostępnego sprzętu (m.in. sonarów używanych przez różne służby) prowadzona jest na czterech jeziorach: Śniardwy, Mikołajskie, Tałty i Łabap.

Gwałtowne burze, które przeszły nad mazurskimi jeziorami we wtorek po południu, spowodowały wywrócenie ok. 40 jachtów i łodzi. Akcja poszukiwawcza prowadzona była najpierw równolegle na lądzie i wodzie; obecnie działania prowadzone są prawie wyłącznie na jeziorach.

Trzy pierwsze ofiary nawałnicy znaleziono od razu po burzy, czwartą wyłowili nurkowie w czwartek wieczorem