Potwierdzają informacje RMF FM - prezes słynnej stadniny koni arabskich w Michałowie został odwołany. Jak ustalił reporter RMF FM Paweł Balinowski - Maciej Grzechnik stracił stanowisko.

Na razie nie podano oficjalnych powodów odwołania, ale na pewno jest to związane z aukcją Pride of Poland i kolejnym słabym wynikiem finansowym - w tym roku uzbierano zaledwie 0,5 miliona euro. Nieoficjalnie nie bez znaczenia jest to, że nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zrywa z polityką swojego poprzednika - Krzysztofa Jurgiela i pozbywa się ludzi, którzy za jego kadencji kierowali spółkami.

P.O. prezesa do czasu rozpisania konkursu została Monika Słowik. Jest zootechnikiem, od lat jest blisko związana z hodowlą koni - ale nie arabskich. Była kierownikiem stada ogierów w Książu, przez wiele lat prowadziła tez wrocławski tor wyścigów konnych na Partynicach. O obsadzeniu jej w roli pełniącej obowiązki prezesa miała zadecydować przede wszystkim jej dyspozycyjność. Słowik zostanie na stanowisku do czasu ogłoszenia konkursu na szefa stadniny w Michałowie. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. 

Z naszych informacji wynika, że podobny los czeka niedługo szefa stadniny w Janowie Podlaskim, choć rola Grzegorza Czochańskiego od początku byłą tymczasowa - miał być pełniącym obowiązki prezesa do czasu rozpisania konkursu na to stanowisko.