Od 7 do 9 września 2018 roku, w sercu Małopolski, w Michałowicach pod Krakowem na terenie malowniczo położonego Klubu Jazdy Konnej „Szary” odbędą się: III Krakowski Pokaz Koni Arabskich (impreza afiliowana przez Europejską Organizację Konia Arabskiego ECAHO – C-International) oraz Aukcja Koni Arabskich.

Historia krakowskiego pokazu rozpoczęła się dwa lata temu. Wtedy to, organizatorzy, zachęcani przez liczne grono krajowych i zagranicznych hodowców oraz miłośników koni arabskich, postanowili zorganizować jego pierwszą edycję. Po udanym debiucie pokaz wpisał się w nie tylko krajowy, ale i międzynarodowy kalendarz imprez poświęconych koniom arabskim czystej krwi.

W 2018 roku odbędzie się już trzecia edycja tego małopolskiego święta koni arabskich. Po raz drugi te przepiękne zwierzęta gościć będą na terenie ośrodka KJK „Szary”, położonego zaledwie 30 km od Krakowa.

W ciągu trzech dni, wypełnionych rywalizacją o miano najpiękniejszego z najpiękniejszych, doświadczeni organizatorzy zadbają, by zapewnić Państwu imprezę, o programie nieustępującym światowym standardom.

W poprzedniej edycji na pokazowym ringu zaprezentowały się konie o wysokiej klasie. Wystarczy wspomnieć, że czempionami zostały wybrane: ogier Calateon (Vitorio TO – Calatea/Ekstern), klacz Ebora (Ekstern – Eberia/Ecaho), klaczka Madre Sierra (Shanghai E.A. – Missouri/Wachlarz), ogierek Empower (WH Justice – Eksterna/Ekstern), czy roczne El Valentino (Excalibur E.A. – Etiffani/Justify) oraz Espaja (Aja Justifield – Espanre/Kabsztad).

Oprócz klas czempionatowych, wszyscy goście będą mogli podziwiać konie arabskie pod siodłem w klasach użytkowych typu „Pleasure” i Native Costume, które przyciągną wzrok nawet najbardziej wymagającego obserwatora. O sportowe emocje zadbają jeźdźcy i wierzchowce startujący w klasie skoków przez przeszkody. Wiele radości przysporzą natomiast klasy źrebiąt, a także prezenterzy-amatorzy, którzy swoją rywalizację traktują, jako świetną zabawę! 

Więcej informacji o imprezie: www.cracow-show.arabians.pl


KRAKOWSKI POKAZ I AUKCJA KONI ARABSKICH

7 września 2018 (Piątek)
10.00-18.00 Plac konkursowy zewnętrzny:
Klasy wałachów
Klasy ogierów młodszych
Klasy klaczy młodszych
Klasa źrebiąt urodzonych w 2018 roku
13.30-15.00 Przerwa

8 września 2018 (Sobota)
10.00-18.00 Plac konkursowy zewnętrzny:
Klasy ogierów starszych
Klasy klaczy starszych
Czempionaty Klaczy i Ogierów
Klasa amatorów-prezenterów
13.30-15.00 Przerwa
18.30 Wieczór Hodowców (VIP)

10 września 2017 (Niedziela)
10.00-13.00 plac konkursowy zewnętrzny:
Klasa pod siodłem: Classic Pleasure, konkurs skoków przez przeszkody
Krakowska Aukcja Koni Arabskich - pokaz koni aukcyjnych
Klasa pod siodłem: Native Costume lub kostiumowa (Free style)
13.00-16.00 Otwarte stajnie
17.00-19.00 Hala krytej ujeżdżalni:
Krakowska Aukcja Koni Arabskich - licytacja

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu.