Za kilka dni będą mogły się otworzyć sale zabaw. Rząd zdejmie z nich zakaz działalności - ustalili dziennikarze RMF FM. To kolejny etap luzowania obostrzeń, który szykuje rząd. Jak wcześniej ujawniliśmy, rządzący zamierzają otworzyć od przyszłego tygodnia także dyskoteki, targi oraz kongresy.

Dziś mogą funkcjonować wesołe miasteczka i parki rozrywki na świeżym powietrzu. Cały czas nie działają natomiast sale zabaw w zamkniętych przestrzeniach. To się jednak zmieni za tydzień. 

Wkrótce zostanie wprowadzona reguła, że z sal zabaw może korzystać jedno dziecko na 10 lub 15 metrów kwadratowych. 

Jak ustalili reporterzy RMF FM, konieczne będzie jednak utrzymanie w salach zasad bezpieczeństwa, czyli będzie wymagana dezynfekcja rąk, mierzenie temperatury i wietrzenie pomieszczeń.

Sale zabaw będą mogły zatem zacząć żmudne odrabianie strat - długo musiały czekać na państwową pomoc i sa w fatalnej sytuacji finansowej. 

Przypomnijmy, że rząd chce zezwolić na ponowne otwarcie branży wystawienniczej. Już za kilka dni wrócą kongresy, targi i wielkie wystawy. Wydarzenia będą jednak musiały się odbywać w reżimie sanitarnym. 

Opracowanie: