Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, już nie ma koronawirusa? "Super Express" poinformował, że polityk wybrał się na zakupy. "Miałem Covid-19, ale jestem już zdrowy" - tłumaczył gazecie Szumowski.

Informacja o wykryciu koronawirusa u Łukasza Szumowskiego, byłego ministra zdrowia, pojawiła się w poniedziałek. Portal Onet napisał, że były minister zdrowia nie został zarażony w trakcie wakacyjnego pobytu w Hiszpanii. Gdy po urlopie wykonał testy, wyszły one negatywnie. Do zakażenia doszło w Polsce. Doniesienia portalu potwierdził dziennikarzowi RMF FM sam Łukasz Szumowski. Przyznał, że nie wie, gdzie mógł zarazić się koronawirusem.

Stan zdrowia byłego ministra zdrowia skomentował senator PiS Stanisław Karczewski podczas Porannej Rozmowy w RMF FM. 

Czuje się świetnie, nie ma żadnych objawów, przechodzi jak większość osób zakażonych wirusem, bezobjawowo - stwierdził Karczewski. 


"Super Express" uchwycił jednak na zdjęciach byłego ministra zdrowia, podczas prowadzenia samochodu. Jak podaje gazeta, polityk wracał z zakupów. W rękach trzymał torby i m.in. karmę dla psów. Zapytany przez dziennikarzy o jego stan zdrowia odpowiedział, że nie jest już zarażony koronawirusem. 

Miałem COVID, ale jestem już zdrowy - miał powiedzieć były minister zdrowia. Najgorsze minęło - stwierdził.

Według ustaleń tabloidu, dziś zakończyć miała się izolacja polityka Prawa i Sprawiedliwości. 


Zarażony nie tylko Szumowski?

Poza ministrem zdrowia zakażone koronawirusem miały być trzy osoby z jego rodziny - dodatni wynik testu mają jego rodzice i najmłodsza córka. O zakażeniu pierwszy dowiedział się ojciec Łukasza Szumowskiego, u którego badanie na Covid-19 wykonano w szpitalu. 

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM wynikało, że negatywne wyniki testu mają żona Łukasza Szumowskiego i trójka jego synów. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odmówił skomentowania informacji o zakażeniu, mimo że od miesięcy był rzecznikiem Szumowskiego. 

Jest osobą prywatną, proszę kierować pytania do byłego już ministra zdrowia - powiedział.