Pięciu młodych zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, którzy tydzień temu zostali ranni w wypadku drogowym w Kaliszu, pozostaje jeszcze w szpitalu. Stan zdrowia całej piątki jest dobry. Wszyscy są jednak po operacjach i muszą jeszcze przez jakiś czas przebywać pod stałą kontrolą lekarzy.

Wśród nadal hospitalizowanych jest trzech najciężej rannych, którzy po wypadku trafili na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Wszyscy zostali już przeniesieni na inne oddziały. Dwóch z nich jest przygotowywanych do przetransportowania w poniedziałek lub we wtorek do specjalistycznego szpitala w Polanicy Zdroju.

W wypadku, do którego doszło w ubiegły piątek na jednej z ulic w Kaliszu, rannych zostało 14 z 17 jadących na trening kolarzy. Jechali w peletonie, w który uderzył polonez. Sprawca wypadku był trzeźwy. Postawiono mu zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Sąd zastosował wobec niego dozór policji. Kaliska prokuratura przejęła nadzór nad prowadzonym przez policję śledztwem.