Przed nami wakacje. Czas wyjazdów na urlopy, a przede wszystkim na kolonie czy obozy przez nasze pociechy. Jak sprawić, aby ten wyjazd był bezpieczny? Sami możemy mieć na to duży wpływ.

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu rodzice powinni rozpocząć przede wszystkim od sprawdzenia, czy miejsce wypoczynku zostało zgłoszone kuratorium oświaty. Każdy organizator ma taki obowiązek i niewielu tego nie robi. Listę oficjalnych miejsc wypoczynku znajdziemy na stronach kuratoriów.

Po drugie, jeśli młodzież czy dzieci wyjeżdżają autobusem, trzeba poprosić o jego skontrolowanie. Do Inspekcji Transportu Drogowego najlepiej zgłosić się na kilka dni przed wyjazdem.

Policjanci oprócz dróg i dworców mają patrolować także zalewy i rzeki: W tych miejscach, gdzie są kąpieliska, ale również w tych, w których kąpielisk nie ma a ludzie są kąpią, tam tę służbę będziemy pełnić po to, żeby nie dopuścić do zagrożenia w tym obszarze - obiecuje wicekomendant na Mazowszu Rafał Batkowski. Najbardziej niebezpiecznym województwem dla wypoczywających nad wodą jest właśnie Mazowsze. To właśnie w centralnej Polsce w poprzednie wakacji zginęło nad rzekami i zalewami najwięcej osób.