Resort zdrowia nie da pieniędzy na uruchomienie dodatkowej – czwartej – karetki w Zakopanem. Jak dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb, urzędników nie przekonały argumenty, że w nadchodzącym sezonie wakacyjnym pod Tatrami będzie wypoczywało ponad milion turystów.

Dwumiesięczny koszt utrzymania zespołu ratunkowego karetki pogotowia to ponad 200 tysięcy złotych. Nie trzeba dodatkowych pieniędzy na sam pojazd, bo takich w Zakopanem jest kilka. Niestety resort zdrowia odmawia przyznania nawet takich niewielkich środków. Ostatnie tłumaczenie to brak pieniędzy z powodu kryzysu. Niestety nie ma na to wystarczającej ilości pieniędzy. Pieniądze na rok 2009, które przekazało nam ministerstwo zdrowia, zostały już rozdysponowane - powiedziała Joanna Sieracka z małopolskiego urzędu wojewódzkiego.

Obecnie w Zakopanem pracują trzy karetki pogotowia i zabezpieczają 65 tysięcy mieszkańców. W wakacje pod Tatrami pojawi się nawet milion turystów. Dla urzędników ministerstwa zdrowia to jednak nie wystarczający argument, by przyznać dodatkowe fundusze dla Zakopanego. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Macieja Grzyba: