Notatka ABW ze spotkania Jana Kulczyka z Władimirem Ałganowem nie będzie odtajniona – powiedział szef komisji śledczej do spraw PKN Orlen Józef Gruszka po spotkaniu z szefem ABW Andrzejem Barcikowskim.

Notatka nie będzie odtajniona. Uzasadnienie było proste - z czym się cała komisja zgodziła - że w świetle praktyk odtajnianie jakichkolwiek notatek działa na szkodę - powiedział Gruszka. Pytany, czy zgodzili się z tym wszyscy obecni posłowie, odparł: "tak".

Barcikowskiego do odtajnienia przekonywał jednak Zbigniew Wassermann: Widzę, że w tej chwili to nie grozi żadnym interesom bezpieczeństwa, a jest bardzo zdatne do taktycznego rozgrywania sprawy przez ludzi, którzy są zamieszani w te układy.

W znanych notatkach autorstwa Siemiątkowskiego pada informacja o łapówce dla Giereja i Kaczmarka. Uczestnicy wiedeńskiego spotkania tego jednak nie potwierdzają. Wiele mogłaby wyjaśnić ta kolejna tajna notatka.

Mimo że, to dokument tajny, do mediów przeciekło już część informacji, jakie zawiera. Z informacji z przecieków wynika, że ta notatka potwierdza wersję o łapówce od Łukoilu. Poza tym pada w niej nowe nazwisko Marka Gutowskiego, byłego wiceszefa Nafty Polskiej.