Janusz Fogler jest kandydatem na stanowisko ministra kultury - dowiedziało się RMF. Decyzja o powołaniu następcy Kazimierza Michała Ujazdowskiego może zapaść jeszcze dzisiaj. Poszukiwania nowego ministra kultury trwają od ubiegłego tygodnia, gdy do dymisji podał się polityk Przymierza Prawicy, Kazimierz Michał Ujazdowski. Zrobił to w proteście przeciwko odwołaniu przez premiera szefa resortu sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego.

Kandydaturę Janusza Foglera zgłosiło Porozumienie Polskich Chrześcijańskich Demokratów (PPChD). Tę informację potwierdził w rozmowie z nami rzecznik partii, Kosma Złotowski. Wiadomo też, że Fogler nie jest jedyną osobą zgłoszoną na stanowisko szefa resortu kultury. Janusz Fogler jest szefem Wydawnictw Artystycznych i Filmowych. Pracował między innymi przy organizowaniu polskiej prezentacji na największych targach książki Frankfurt 2000.

Poszukiwania nowego ministra kultury trwają od ubiegłego tygodnia, gdy do dymisji podał się polityk Przymierza Prawicy, Kazimierz Michał Ujazdowski. Zrobił to w proteście przeciwko odwołaniu przez premiera szefa resortu sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego. Przymierze Prawicy ma startować w najbliższych wyborach z list komitetu Prawo i Sprawiedliwość, którego liderem jest właśnie Lech Kaczyński.

12:30