Środa to trzeci dzień akcji RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" skierowanej do uczniów klas ósmych, którzy wkrótce przystąpią do sprawdzającego ich wiedzę egzaminu. Dziennik publikuje dziś przykładowe testy z języka angielskiego. Już teraz mamy dla Was kilka przykładowych zadań wraz z rozwiązaniami.

W poniedziałek publikowaliśmy przykładowe zadania z języka polskiego, a we wtorek - z matematyki.  

Dziś mamy testy sprawdzające wiedzę ósmoklasistów z języka angielskiego. Inne arkusze z tego przedmiotu znajdziecie w "Dzienniku Gazecie Prawnej". 

Mamy dla Was zestawy testów ósmoklasisty. Jak je zdobyć? Wystarczy w środę 6 listopada wysłać na adres fakty@rmf.fm mail z tytułem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY i napisać jak radzisz sobie ze stresem. Testy z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki otrzymają osoby, które prześlą nam najciekawsze odpowiedzi. Skontaktujemy się z nimi mailowo.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Przykładowe zadania z języka angielskiego

Egzamin ósmoklasisty 2020: Terminy

Egzamin ósmoklasisty 2020 odbędzie się od 21 do 23 kwietnia. Wszystkie testy rozpoczynają się o godzinie 9.00. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 19 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

- 21 kwietnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

22 kwietnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

23 kwietnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

Drugi termin egzaminu, dla tych uczniów, którzy nie będą mogli zdawać w kwietniu, wyznaczono na 1-3 czerwca.