Jak co roku RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" pomagają uczniom klas ósmych szkół podstawowych w przygotowaniach do przyszłorocznych egzaminów. Dziennik od poniedziałku do środy będzie zamieszczał zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W Faktach RMF FM będziemy je rozwiązywać razem z ósmoklasistami. Publikujemy też kilka przykładowych zadań wraz z rozwiązaniami.

W poniedziałek 4 listopada w "Dzienniku Gazecie Prawnej" znajdziecie arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Dzień później - we wtorek 5 listopada - do gazety dołączony będzie przykładowy test z matematyki. Na koniec akcji - w środę 6 listopada - w "DGP" znajdziecie arkusz z języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty w kwietniu

Egzamin ósmoklasisty 2020 odbędzie się od 21 do 23 kwietnia. Wszystkie testy rozpoczynają się o godzinie 9.00. Wyniki egzaminu uczniowie poznają 19 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

- 21 kwietnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut

- 22 kwietnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut

- 23 kwietnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

Drugi termin egzaminu, dla tych uczniów, którzy nie będą mogli zdawać w kwietniu, wyznaczono na 1-3 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2020 będzie przebiegał w formie przejściowej. Docelowo, czyli w 2022 roku, egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki oraz jednego wybranego przez ucznia przedmiotu spośród: biologii, chemii, fizyki, geografii i historii. Uczeń będzie przystępował do egzaminu z tego języka obcego, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

SPRAWDŹ ARKUSZE I ODPOWIEDZI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z UBIEGŁEGO ROKU >>>

Mamy dla Was zestawy testów ósmoklasisty. Jak je zdobyć? Wystarczy w środę 6 listopada wysłać na adres fakty@rmf.fm mail z tytułem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY i napisać jak radzisz sobie ze stresem. Testy z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki otrzymają osoby, które prześlą nam najciekawsze odpowiedzi. Skontaktujemy się z nimi mailowo.

Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami