Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy przyjdą jednak dziś na rozmowy z rządem. W Kontrwywiadzie RMF FM Krzysztof Bukiel mówił, że do spotkania nie dojdzie, bo Ministerstwo Zdrowia nie wysłało zaproszenia.

Negocjacje zaplanowano na wieczór w Kancelarii Premiera. Dziś w drugim tygodniu protestu lekarze zaostrzyli strajk, odmawiając wypełniania dokumentów dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

Chorym będziemy wydawać karty informacyjne, natomiast nie będziemy wydawać druków dla NFZ, nie będziemy wystawiać zwolnień lekarskich ani żadnych innych druków, pzoa aktami zgonu. Na pacjencie powinno odbić się w stosunkowo mało odczuwalny - wyjaśniał RMF FM Wojciech Stencel ze szpitala na gdańskiej Zaspie.

Jak się jednak dowiedzieliśmy, ta forma protestu może jednak pacjentom utrudnić życie. Lekarze nie wypisują zwolnień, wydają tylko karty informacyjne, a te nie uprawniają do usprawiedliwienia nieobecności w pracy.

W Tychach na Śląsku zorganizowano nietypową pikietę. Lekarze postanowili pokazać, jak mogą dorobić i zaczęli myć samochody. Z lekarzami rozmawiał reporter RMF FM Marcin Buczek: