Starsza kobieta zmarła podczas ewakuacji domu w Żelaźnie na Dolnym Śląsku. Jak donosi reporter RMF FM Michał Szpak, strażacy ewakuowali mieszkańców budynku, ponieważ mógł on znaleźć się pod wodą. Według lekarza kobieta na skutek szoku dostała zawału serca.

Z tego samego budynku ewakuowano sześć innych osób. To na razie jedyna tego typu akcja na Dolnym Śląsku. Przygotowania do ewentualnej ewakuacji rozpoczęły się też w Stójkowie koło Lądka-Zdroju.

7 stanów alarmowych, 4 ostrzegawcze i 3 alarmy powodziowe - tak wygląda sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku. Najpoważniejsza sytuacja jest w Jeleniej Górze, powiecie kłodzkim oraz w mieście i gminie Bardo.

Na Opolszczyźnie woda daje się we znaki mieszkańcom wsi Burgrabice, Biskupów i Jarnołtówek. Tam podtopione są pola. Woda wlewa się też do piwnic. Jak na razie domy mieszkalne nie są jeszcze zagrożone, ale nie wiadomo jak będzie po przejściu fali kulminacyjnej.

Stany ostrzegawcze przekroczone są na Osobłodze w Racławicach Śląskich oraz na rzece Prudnik. Sytuacją zajmuje się zespół reagowania kryzysowego.