Dopiero pojutrze szef sejmowej komisji sprawiedliwości Ryszard Kalisz podejmie decyzję o terminie zwołania jej nadzwyczajnego posiedzenia. Domaga się tego Prawo i Sprawiedliwość. PiS żąda, by minister sprawiedliwości i szef ABW wyjaśnili, czy doszło do inwigilacji Piotra Bączka, członka komisji weryfikacyjnej WSI i byłego rzecznika Antoniego Macierewicza.

Kalisz nie widzi jednak powodów do nagłego zwoływania komisji. Nie chodzi o to, żeby była komisja, tylko chodzi o to, żeby na tej komisji otrzymać pogłębione, profesjonalne informacje - powiedział poseł SLD.

Agenci ABW szukali u mnie dokumentów niejawnych, pisanych i na nośnikach elektronicznych. Ja ich nie posiadałem - przekonywał w Kontrwywiadzie RMF FM Piotr Bączek, członek komisji weryfikującej oficerów WSI. Bączek zapewnił, że w komisji nie było korupcji - pozytywnej weryfikacji w zamian za... czytaj więcej

Piotr Bączek, którego mieszkanie zostało wczoraj przeszukane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego na polecenie prokuratury, uważa, że zamieszanie wokół jego osoby nie jest przypadkowe. W kwietniu zostałem zgłoszony jako doradca w komisji do sprawy Blidy, zostałem usunięty przez przewodniczącego Kalisza, tydzień temu zostałem wyznaczony przez Jacka Kurskiego jako asystent - powiedział Bączek w Kontrwywiadzie RMF FM.