Klinika Rehabilitacji w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka nie zostanie zamknięta. W mazowieckim oddziale NFZ znalazły się dodatkowe pieniądze dla placówki. Brak kompromisu mógł oznaczać, że od 10 stycznia pacjenci nie byliby przyjmowani.

Klinika dostanie około 3 mln złotych więcej, czyli połowę żądanej sumy. Mimo to – jak donosi reporterka RMF – prezes Centrum wychodził z budynku Narodowego Funduszu Zdrowia zadowolony. Pewien niepokój budzi jednak fakt, że jest to plan na zaledwie pół roku. Co dalej?

Zbyt niski kontrakt z NFZ – to powody zamknięcia kliniki rehabilitacji w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Za kilka dni swe podwoje zamknie jedyny w Polsce oddział leczący bardzo skomplikowane urazy i wady wrodzone. czytaj więcej

Oczekuję, że pan prezes Jerzy Miller przygotuje propozycję zmian podziału środków finansowych tak, byśmy za pacjentów z innych województw pieniądze otrzymywali nie po dwóch latach, a po dwóch miesiącach - mówi szef warszawskiego oddziału NFZ. Ten warunek jest bardzo ważny, bo 70 proc. leczonych w klinice dzieci jest spoza Mazowsza.