Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w nocy prawie 30 osób należących do gangu jednego z szefów pruszkowskiej mafii Jerzego W., pseudonim „Żaba”. To największa taka operacja w ostatnich latach.

Do aresztowań doszło w Warszawie i okolicach. Jerzy W. do niedawna był w więzieniu; kilka tygodni po wyjściu na wolność powrócił do dawnego zajęcia – potwierdził radiu RMF Zbigniew Matwiej z CBŚ: Jerzy W. ps. „Żaba” wyszedł w maju ubiegłego roku na wolność i tak jak się zresztą spodziewaliśmy, zaczął organizować grupę przestępczą, która sprowadzała narkotyki do Polski, głównie z Bułgarii.

Wraz z Jerzym W. zatrzymano jego żonę i 26 członków gangu. Do Polski w ostatnich miesiącach grupa przemyciła w skrytkach samochodów osobowych i ciężarowych tzw. szlakiem bałkańskim kilkaset kilogramów heroiny.

Dzisiaj nad ranem ponad 400 policjantów z Centralnego Biura Śledczego, zarządu operacji kryminalnych i stołecznej policji wkroczyło do kilkunastu mieszkań w Warszawie i okolicach, zatrzymując najważniejszych członków gangu.