Gwałtowne nawałnice przetoczyły się praktycznie przez całą Polskę. Są ranni i zaginieni; jedna osoba nie żyje. W Warszawie zginęła 15-latka przygnieciona przez konar. W całym kraju strażaków wzywano ponad tysiąc razy. Najtrudniejsza sytuacja była na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce.

Z powodu wichury kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Podlasia pozbawionych było prądu. Usuwanie skutków nagłego załamania pogody trwało do późnego wieczora. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Tomasza Sosnowskiego:

Podobnie było w kilku podwarszawskich miejscowościach - między innymi w Izabelinie, Truskawiu, Laskach. Był tam nasz reporter Mariusz Piekarski:

Wielkie sprzątanie trwało też w samej Warszawie po kilkuminutowej nawałnicy, która przeszła nad miastem. Przez dłuższy czas droga krajowa numer dwa z Warszawy do Poznania była zablokowana przez powalone konary. Wielka ulewa przetoczyła się przez Białołękę, Bemowo, Bielany, Żoliborz i powiaty położone na północ od stolicy. Posłuchaj relacji naszego reportera:

Zerwane linie energetyczne i połamane konary drzew. Silny wiatr dał się również we znaki mieszkańcom Jastrzębia, Wodzisławia, Raciborza i Żor. Informacje o wichurze, która przeszła nad południowo-zachodnią częścią Górnego Śląska zbierał reporter RMF FM Tomasz Bandura:

W Rybniku z powodu burzy została ewakuowana kopalnia "Jankowice” . Trzystu górników musiało wyjechać na powierzchnię, ponieważ w skutek wichury w zakładzie zabrakło prądu i przestały działać wentylatory.

Dwie kobiety zostały poważnie ranne podczas gwałtownej burzy, która przeszła nad Śląskiem Cieszyńskim. Spadło na nie drzewo. Obie z urazami kręgosłupa i głowy trafiły do szpitala.

Groźnie było też na Podkarpaciu. W miejscowości Ostrów, na rzece San, silny wiatr wywrócił kajak, którym płynęli młodzi mężczyźni. Ich poszukiwania na razie nie przyniosły skutku.

Burze spowodowały też w całym kraju olbrzymie szkody na kolei. Największe na Dolnym Śląsku - mówi dziennikarzowi RMF FM Krzysztof Łańcucki rzecznik kolei:

Kolejowe utrudnienia są także w rejonie Bydgoszczy, w Małopolsce, w okolicach Muszyny i Piwnicznej oraz na trasie Warszawa-Poznań.