Powoli kończy się na drogach świąteczny weekend. Na niewielkie utrudnienia możecie natrafić przede wszystkim przy wjazdach do wszystkich większych aglomeracji miejskich. W RMF radzimy Wam, jak bezpiecznie dojechać do domu.

Na ulicach Krakowa ruch drogowy zmniejsza się. Policjanci odblokowali już al. 29 Listopada. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można wydostać się z miasta w stronę Kielc i Warszawy. Uważajcie natomiast na krajowej "czwórce" między Targowiskiem a Łapczycą. Zderzyły się tam dwa samochody, jedna osoba została ranna. Ruch odbywa się wahadłowo. Ponadto niewielki 200-metrowy korek tworzy się na obwodnicy Wieliczki.

Spokojnie upływa 1 listopada na drogach Dolnego Śląska. Na wrocławskim węźle bielańskim, gdzie krzyżują się drogi: nr 8, nr 35 i autostrada A-4 nie ma tłoku. Luźno jest także na drogach dojazdowych np. z Kudowy do Wrocławia. Niewielkie korki tworzą się jedynie przy wyjeździe do Poznania.

W woj. świętokrzyskim spory ruch panuje w Jędrzejowie. Dużo aut wjeżdża do centrum miasta, by pojechać trasami do Zawiercia i Częstochowy. Na obwodnicy jędrzejowskiej wzmożony ruch w stronę Miechowa i Krakowa. Utrudnienia czekają na podrózujących trasą nr 7 w Kielcach. Korki tworzą się tam na pasie w stronę Krakowa. Ciaśniej jest także na wylotówce do Tarnowa.

Tragicznie kończy się dzień na drogach Śląska. W Kaletach niedaleko Tarnowskich Gór w zderzeniu samochodu osobowego z busem zginęły 2 osoby, a 5 zostało rannych. Zatory tworzą sie na trasie nr 78 Kielce-Katowice przy wjeździe do Zawiercia oraz w okolicach skrzyżowania z krajową „jedynką” w Siewierzu.

Na odcinku krajowej „siódemki” w woj. pomorskim tuż za Gdańskiem ruch jest niewielki. Problemów nie sprawia nawet remontowany most w Kiezmarku. Jedyne utrudnienia, które czekają na kierowców, to objazd trasy nr 7 w Nowym Dworze Gdańskim.

Na drogach Wielkopolski ruch wokół cmentarzy jest już niewielki. Nie oznacza to jednak, że jest bezpiecznie. Około godz. 18:30 na drodze Kłodowa-Koło został śmiertelnie potrącony rowerzysta.

Na Mazowszu duży ruch panuje na drogach wjazdowych do Warszawy. W Łomiankach korkuje się skrzyżowanie ul. Półkowej z ul. Wójcickiego. Tłoczno jest także na krajowej „siódemce” przy wyjeździe z Radomia w stronę stolicy i na odcinku Białobrzegi-Grójec. Na drodze nr 17 największe korki tworzą się na wjeździe do Kołbieli od strony Lublina oraz w Garwolinie. Drobny zator czeka na kierowców w okolicach Żyrardowa.

W woj. kujawsko-pomorskim kłopoty pojawiają się przy wyjeździe z Bydgoszczy. Na trasie do Torunia nie napotkacie większych problemów; trzeba jednak uważać, ponieważ na rogatkach drogowcy ustawili słupki i poszerzają jezdnię.

Zanim wyruszycie w drogę powrotną, sprawdźcie na naszych stronach internetowych, gdzie i z jakiego powodu mogą na was czekać korki. Informacje o reorganizacji ruchów w rejonie cmentarzy i miejscach parkingowych znajdziecie w specjalnym raporcie drogowym:

Do wieczora na polskich drogach trwała akcja „Znicz”. Wg policyjnych danych, w ciągu czterech dni na drogach w całej Polsce w 700 wypadkach zginęło prawie 100 osób, a 800 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali także ponad 2 tys. nietrzeźwych kierowców. Dziś bezpieczeństwa na drogach i w rejonie cmentarzy pilnowało 15 tys. policjantów.

Zobacz również:

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków – pogoda sprzyja podróżom. Od rana w całym kraju było pogodnie. Chmury pojawiły się wieczorem jedynie na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Przed północą zacznie padać z nich deszcz. Opady nie będą intensywne. Pamiętajmy jednak, że na drogach zwłaszcza w obszarach pozamiejskich często zalegają liście, które mają tendencję klejenia się do mokrej nawierzchni - zrobi się więc bardzo ślisko.