Coraz więcej aut na drogach. Apelujemy o ostrożność. Przed południem w Wielkopolsce doszło do tragicznego wypadku – zginęła czteroosobowa rodzina. W Faktach RMF monitorujemy ruch na najważniejszych trasach.

Na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie w Wielkopolsce skoda fabia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z mercedesem. Na miejscu zginęła czteroosobowa rodzina, kierowca drugiego samochodu trafił do szpitala.

Dziś w Faktach RMF sprawdzamy, jaki ruch panuje na najważniejszych trasach. Informujemy Was, które drogi omijać; gdzie tworzą się korki.

Wielu z Was na pierwsze tygodnie wakacji wybiera się w góry. Na razie na Zakopiance ruch niewielki – donosi reporter RMF. Jednak wraz z upływem dnia samochodów będzie przybywać.

Korków w Małopolsce raczej nie unikniecie - drogowcy w 10 miejscach rozkopali najważniejsze trasy. I tak cenny czas stracicie m.in. przy wyjeździe z obwodnicy Krakowa w stronę Zakopanego i Tarnowa. Listę wszystkich utrudnień znajdziesz na stronie internetowej.

Policja apeluje do rodziców: zainteresujcie się, jakim autobusem jadą na kolonie czy obozy wasze pociechy. Zwróćmy uwagę, jakie jest ogumienie, czy wycieka olej. Przyjrzyjmy się kierowcy, czy jego zachowanie nie wskazuje, że jest nietrzeźwy lub po nieprzespanej nocy – radzą funkcjonariusze. Do godz. 10 krakowscy policjanci sprawdzili już 19 autokarów. Po kontroli wszystkie wyjechały w trasę.

Powoli rośnie ruch na krajowej „jedenastce” Poznań-Kalisz. Jak informuje reporter RMF, tam również czekają na was utrudnienia – w kilku miejscach trwa bowiem remont. Tam ruch odbywa się wahadłowo. Więcej na temat utrudnień.

Pamiętajcie także o policyjnych patrolach. Ulubionym odcinkiem wielkopolskich funkcjonariuszy jest droga Poznań–Piła. Na tym 100-kilometrowym odcinku mundurowych można spotkać nawet kilkanaście razy; zawsze z radarem.

Sporo utrudnień związanych z pracami drogowymi czeka na Was na trasie Warszawa-Gdańsk. Korków tradycyjnie należy się spodziewać na moście w Kieżmarku. Uważajcie także w Cedrach Małych – tam drogowcy w jednym miejscu wysypali piach na drogę, zgarnia go koparka. Teren jest słabo zabezpieczony. Remont trwa także w Koszwałach; tam obowiązuje ograniczenie prędkości. Noga z gazu. Sprawdź, gdzie jeszcze w regionie czekają drogowe kłopoty.

Utrudnienia czekają także na trasie numer jeden między Bielskiem-Białą a Cieszynem. Powodem jest przebudowa drogi – tam obowiązują ograniczenia prędkości, a na odcinku kilkunastu kilometrów ciągną się wykopy i zwężenia jezdni. Zmierzający z północy na Podbeskidzie mogą w Katowicach zjechać na trasę nr 81, którą można bez przeszkód dojechać nie tylko do Cieszyna, ale także do Wisły czy Ustronia. Warto jednak pamiętać, że jest to teren obfity w niebezpieczne górskie podjazdy i ostre zakręty. Sprawdź listę utrudnień w regionie.