W Paryżu odbywają się Targi Dwóch Kółek. Miłośnicy rowerów z całego świata mogą oglądać najnowsze modele pojazdów, a także nowinki techniczne, które znacznie usprawniają poruszanie się rowerem po ulicach i bezdrożach.

Coraz popularniejsze staje się w Europie jeżdżenie na rowerze w pozycji leżącej. Takie przejażdżki są lepsze dla zdrowia, wygodniejsze, łatwiej jest się także rozpędzić –„leżące rowery” zachwalają ich producenci.

To istne kanapy na kółkach. Można na nich jeździć na okrągło bez najmniejszego bólu pleców, karku czy pośladków – wyliczają producenci rowerów do leżącej jazdy. Dodają, że dzięki opływowemu kształtowi pojazdów jeździ się na nich szybciej.

- Kiedyś przejechałem na takim rowerze prawie 650 kilometrów z Bordeaux do Paryża. Po 25 godzinach jazdy nie odczuwałem żadnego bólu, tylko zmęczenie - opowiadał w rozmowie z naszym korespondentem jeden z miłośników nowoczesnych rowerów. Posłuchaj:

Powraca również moda na elektryczne rowery. To nowa ekologiczna alternatywa wobec samochodów. Nasi klienci często zostawiają swoje samochody na parkingach, bo korków jest coraz więcej, a benzyna coraz droższa - mówi jeden z producentów elektrycznych pojazdów.

Elektryczny rower ma wiele udogodnień, które pozwalają na sprawniejsze poruszanie się po miejskich ulicach. Posiada on m.in. specjalne błotniki, które gwarantują, że żaden garnitur czy sukienka się nie zachlapią. Ładowanie akumulatorów zajmuje tylko 3 godziny, a dzięki nim można aż 40 godz. jeździć bez pedałowania. Posłuchaj: