Na autostradzie A1 na wysokości MOP Strzelce doszło do wypadku. Autobus wiozący dzieci z powiatu piaseczyńskiego wracające z obozu w Wałczu zderzył się tam z samochodem ciężarowym. 13 osób jest rannych.

Do wypadku doszło na A1 w miejscowości Niedrzew Drugi w pobliżu MOP Strzelce. Na autostradzie w pobliżu Kutna, na pasie w kierunku Łodzi, z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył ciężarówki - podała Justyna Cywka z kutnowskiej policji. Autokarem podróżowały 43 osoby - 39 dzieci, 3 opiekunów i kierowca - przekazała.

W wypadku poszkodowanych zostało 13 osób - jedenaścioro dzieci i dwóch kierowców. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne i są to głównie otarcia, skaleczenia i potłuczenia. 

Kierowca autobusu i kierujący ciężarówką byli trzeźwi. W akcji ratunkowej brali udział medycy m.in. karetki pogotowia i dwa śmigłowce oraz strażacy, policjanci i drogowcy. Autostrada A1 była przez kilka godzin zablokowana. 


Podstawiony został drugi autokar, który odwiózł pozostałe dzieci do pobliskiej szkoły. 

Więcej zdjęć z miejsca wypadku można znaleźć na stronie panoramakutna.pl

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.