W poniedziałek jednym z najważniejszych tematów były straty po wichurach, które przeszły nad Polską. Dowiedzieliśmy się też, że dwaj Polacy, którzy zginęli w katastrofie samolotu w Etiopii, nie byli ze sobą spokrewnieni, a ich tożsamość została już ustalona. Świat sportu zelektryzowała też informacja o powrocie Zidane'a do pracy w Realu Madryt.

Powalone drzewa, uszkodzone budynki i tysiące interwencji strażaków. Bilans wichur w Polsce

Od piątku silny wiatr był przyczyną prawie 11 tys. interwencji straży pożarnej; 15 osób, w tym czterech strażaków,  odniosło obrażenia - powiedział w poniedziałek  komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.  W całej Polsce uszkodzonych zostało 1800 budynków, w tym 200 mieszkalnych. Ze względu na zniszczenia w kilku szkołach nie odbywały się zajęcia. Wiatr wyrządził duże szkody w historycznym parku Habsburgów w Żywcu. Ucierpiało również Muzeum Auschwitz. Wiatr wyrwał tam drzewa i uszkodził dwie wieże strażnicze.

WIĘCEJ O SKUTKACH POTĘŻNYCH WICHUR PRZECZYTASZ TUTAJ

Katastrofa samolotu w Etiopii. Ustalono tożsamość ofiar z Polski


Dwaj Polacy, którzy zginęli we wczorajszej katastrofie samolotu w Etiopii, nie byli ze sobą spokrewnieni. Ich tożsamość została już ustalona - informuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort podał również, że jedną z ofiar katastrofy jest wieloletni pracownik MSZ.

Joachim Brudziński: Jestem ostatnim, który chciałby straszyć gejami

Jestem ostatnim którzy chciałby straszyć gejami. Znam co najmniej kilku, którzy są miłymi, grzecznymi kulturalnymi ludźmi - powiedział poranny gość RMF FM szef MSWiA Joachim Brudziński pytany m.in. o sobotnią konwencję PiS w Rzeszowie. Gość Roberta Mazurka pytany o ostatnią deklarację prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, odpowiedział: deklaracja Trzaskowskiego jest o tyle niebezpieczna, że jest to deklaracja ideowa. Zaczyna się od małych kroczków (...) wchodzenia w tę sferę, która jest zarezerwowana dla rodziców - dodał. 

>>> PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z JOACHIMEM BRUDZIŃSKIM.

Kluzik-Rostkowska o sporze wokół deklaracji LGBT+: PiS wpada w kompletną histerię

Myślę, że główny spór dotyczy tego, czy można seksualność traktować jako oczywistą część bycia człowiekiem i traktować to nie jako coś krępującego, wstydliwego, coś, co nie powinno mieć miejsca, czy też to akceptować - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o sporze wokół podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+. 

CAŁA ROZMOWA Z JOANNĄ KLUZIK_ROSTKOWSKĄ DO ZOBACZENIA I PRZECZYTANIA TUTAJ

Kolejna unijna kontrola polskich rzeźni

25 marca rozpocznie się w Polsce dwutygodniowa unijna kontrola polskich rzeźni - ustaliła nieoficjalnie korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Będzie to już druga kontrola polskich rzeźni przez unijnych inspektorów po aferze z nielegalnym ubojem bydła. Pierwsza odbyła się na początku lutego.


Zabójstwo Kim Dzong Nama. Zwolniono z aresztu jedną z oskarżonych

Malezyjski wymiar sprawiedliwości zwolnił z aresztu 26-letnią Indonezyjkę Siti Aisyah, która była jedną z dwóch współoskarżonych o zabójstwo Kim Dzong Nama w lutym 2017 roku. Przyrodni brat przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una został otruty na lotnisku.

Prokuratura niespodziewanie wycofała wszystkie zarzuty przeciwko niej i na tej podstawie sędzia Sądu Najwyższego Azmin Ariffin wydał polecenie zwolnienia kobiety z aresztu, w którym spędziła dwa lata.

Jerzy Brzęczek odkrył karty! Powołania na Austrię i Łotwę

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy na pierwsze dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy w 2020 roku z Austrią i Łotwą. Wśród powołanych jest zawodnik Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski, czy skrzydłowy Chicago Fire Przemysław Frankowski.

Zinedine Zidane wraca na Santiago Bernabeu!

Real Madryt oficjalnie ogłosił, że Zinedine Zidane ponownie został trenerem Realu Madryt. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia hiszpańskiej prasy.

Philippe Tłokiński w RMF FM: Pasikowski mówił mi, że cudownie upadam


Wieczorem w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie uroczysta premiera filmu "Kurier", inspirowanego misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Główną rolę gra urodzony we Francji i wychowany w Szwajcarii Philippe Tłokiński. Na planie miał m.in scenę skoku ze spadochronem. "Reżyser Władysław Pasikowski mówił mi, że cudownie upadam" - żartuje aktor w rozmowie z RMF FM.

PŚ w skokach: Stoch ósmy w kwalifikacjach w Lillehammer

Kamil Stoch osiągnął 131,5 m i zajął ósme miejsce w kwalifikacjach przed wtorkowym konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. W pierwszej serii wystąpi pięciu Polaków.

Poseł PiS zawieszony w związku z zarzutami

Poseł Piotr Olszówka został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Poinformowała o tym Beata Mazurek - rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.