Głównym tematem weekendu były kontrowersyjne wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina z ostatnich dni, które dotyczyły Polski i II wojny światowej. Oświadczenie w tej sprawie wydał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. "Nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami, sprawców okrutnych zbrodni z niewinną ludnością i napadniętymi państwami" - napisał szef polskiego rządu. Weekend przyniósł też dobre wieści ze świata sportu - Dawid Kubacki był trzeci w inauguracyjnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

Morawiecki: Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski

"Nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami, sprawców okrutnych zbrodni z niewinną ludnością i napadniętymi państwami" - napisał premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu, które jest odpowiedzią na ostatnie kontrowersyjne wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina. 


"W imię pamięci o ofiarach i w imię wspólnej przyszłości musimy dbać o prawdę" - dodał szef polskiego rządu. Jak podkreślił, Władimir Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. 


Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został w piątek wezwany pilnie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z ostatnimi wypowiedziami prezydenta Rosji Władimira Putina.


Rzeczywiście, byłem wczoraj po obiedzie zaproszony do polskiego MSZ, odbyłem spotkanie z szefem departamentu wschodniego Janem Hofmoklem - powiedział w sobotę rosyjski ambasador Siergiej Andriejew w wypowiedzi dla agencji TASS. Rozmowa była trudna, ale poprawna - dodał.

Somalia: 90 osób zginęło w zamachu bombowym w Mogadiszu

Co najmniej 90 osób zginęło w sobotę rano w wyniku eksplozji samochodu pułapki na zatłoczonym punkcie kontroli w stolicy Somalii, Mogadiszu. Był to jeden z najtragiczniejszych ataków w ostatnich latach w tym kraju.

Kubacki na podium w Oberstdorfie


Dawid Kubacki był trzeci, a Piotr Żyła piąty w inauguracyjnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Dwie akcje ratunkowe w Tatrach

Szczęśliwy finał obu akcji ratunkowych w Tatrach. W sobotę ratownicy po kilkunastu godzinach przedzierania się przez zaspy dotarli do czwórki turystów, którzy w piątek wieczorem utknęli na Suchych Czubach Kondrackich. W sobotę rano pomoc wezwał też Litwin, który utknął w okolicach Zmarzłego Stawu.

TOPR: Turyści, którzy spędzili noc w Tatrach, nie byli przygotowani do wyprawy

Bartosz Arłukowicz chce startować w wyborach na przewodniczącego PO

Bartosz Arłukowicz - b. minister zdrowia, obecnie europoseł - ogłosił w piątek, że postanowił wystartować w wyborach przewodniczącego PO. Platforma musi być partią społeczną, musi być organizmem tętniącym życiem, musimy pracować z ludźmi codziennie na ulicach - podkreśla Arłukowicz.