Nad Polską przechodzi front atmosferyczny niosący za sobą gwałtowne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla 13 województw. We wtorkowe popołudnie i wieczorem nawałnice w wielu regionach kraju zrywały dachy i przewracały drzewa. W Gorzowie Wielkopolskim zerwał się balkon i spadł na zaparkowany poniżej samochód.

Nawałnice przeszły m.in. przez Wielkopolskę - Poznań, Środę Wielkopolską i Murowaną Goślinę. Burzom towarzyszył tam gęsty deszcz i lekki spadek temperatury. Tysiace gospodarstw domowych w regionie zostało pozbawionych energii elektrycznej. 

Wielkopolscy strażacy dostali wiele zgłoszeń - głównie dotyczących podtopień. Zalane zostały posesje, piwnice i drogi.

Wiele interwencji było w Kaliszu. Sporo pracy było też w okolicach Nowego Tomyśla czy w Turku.

Pogoda dała się we znaki także w Lubuskiem. W Gorzowie Wielkopolskim zerwał się balkon i spadł na zaparkowany poniżej samochód. 

Ponad sto razy wyjeżdżali strażacy do zalanych piwnic, ulic czy podtopionych domów w Łódzkiem. Usuwali też połamane konary czy zniszczone przez wichurę drzewa. Najwięcej takich interwencji straży pożarnej było w gminie Koluszki, Uniejów i w Radomsku. 

Groźne burze wystąpiły też w Świętokrzyskiem. Gigantyczna nawałnica przeszła nad Końskimi i okolicą. Wiatr powalał tam drzewa i niszczył budynki. Między innymi został zerwany dach hali sportowej.
ZDJĘCIA PUBLIKUJEMY DZIĘKI UPRZEJMOŚCI PORTALU ECHODNIA.EU


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.