Sznur samochodów od Półwysku Helskiego w stronę Trójmiasta oraz w kierunku przeciwnym - w stronę Szczecina. Kierowcy jadący drogami województwa pomorskiego mogą natrafić na utrudnienia na jedynce, w okolicach Gniewa.

Trwają tam roboty drogowe, droga jest zwężona. Natomiast kierowcy w zachodnio-pomorskim muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak donosi reporter RMF na spore problemy można się natknąć na krajowej trójce ze Świnoujścia do Szczecina.

Pierwszy poważny problem przed Wolinem. Już kilka kilometrów przed miastem, w którym trwa właśnie festiwal wikingów, ustawił się korek, sięgający nawet miejscowości Dargobądź.

Policjanci radzą, aby zaraz za Wolinem skręcić w prawo i do Szczecina wrócić trasą turystyczną przez Stepnice.

Podobne kłopoty czekają na kierowców, którzy chcą wracać do Szczecina przez Kamień Pomorski. Tam również policjanci radzą, aby szerokim łukiem omijać tę drogę i wybrać trasę przez Gryfice i Nowogard. Droga jest dłuższa, ale dzięki temu unikniemy korków i niepotrzebnych nerwów.

Tłoczno i ciasno jest jeszcze w nadmorskich kurortach, szczególnie w Dziwnowie i Dziwnówku. Od rana w całym województwie doszło do 21 kolizji i 2 wypadków, w tym jeden śmiertelny.

W Szczecinku na drodze krajowej numer 11, pod kołami samochodu osobowego zginęła rowerzystka.

Na południu Polski, na Zakopiance, kierowcy jadą w długim szpalerze, ale jak mówi dyżurny myślenickiej policji, na trasie Zakopane - Kraków nie ma żadnych utrudnień.

foto Archiwum RMF

22:20