​Próba podpalenia komisariatu policji w Szubinie w Kujawsko-Pomorskiem. Mężczyzna obrzucił budynek koktajlami Mołotowa. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Po godz. 9 mężczyzna podjechał autem przed budynek komisariatu. Gdy wysiadał zaczął rzucać tzw. koktajlami Mołotowa. Wybił w ten sposób - jak usłyszał nasz dziennikarz od policjantów - szybę w oknie pomieszczania, w którym pracuje dyżurny policji. 

Jeden z koktajli Mołotowa trafił w elewację budynku - ta uległa częściowemu nadpaleniu. Pożar został szybko ugaszony, na szczęście nikt nie został ranny w tym zdarzeniu.

Sprawca to 45-letni mieszkaniec gminy Szubin, według naszych nieoficjalnych informacji to były żołnierz. Mężczyzna podjechał autem przed budynek komisariatu. Gdy wysiadał zaczął rzucać tak zwanymi koktajlami Mołotowa.

Sprawca szybko został ujęty przez policjantów. Na razie nie wiadomo jakie mogły być motywy jego działania. Po zatrzymaniu mężczyzna zachowywał się irracjonalnie, był agresywny. Został przewieziony na obserwację do szpitala psychiatrycznego, ze względu na stan jego zdrowia lekarze nie wyrazili zgody na przesłuchanie przez policję. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Opracowanie: