To wyjątkowo zapracowany patron – świadczą o tym statystyki i policyjne kartoteki. Tylko w Łódzkiem 60 tysięcy jego podopiecznych często właśnie jego prosi o wstawiennictwo. Mowa o św. Krzysztofie patronie kierowców, którego święto jest dziś obchodzone.

10 punktów karnych – aby je zdobyć, wystarczy pofolgować sobie i docisnąć pedał gazu. Taki sam wynik zanotujemy za omijanie pojazdu, stojącego przed przejściem dla pieszych. Tu doliczyć należy dodatkowe punkty za przekroczenie linii ciągłej. Wystarczy jeszcze przejechać przez „zebrę” w chwili, gdy znajdują się na niej piesi, których tym samym zmuszamy do ucieczki – i mamy komplet punktów, dzięki któremu ponownie mamy okazję zdawać egzamin na prawo jazdy.

Udowodnić swoje umiejętności i znajomość przepisów jest koniecznością, gdy na naszym koncie znajdą się 24 takie punkty. A jak widać, ich kolekcjonowanie nie wymaga zbytniego wysiłku.

Niestety, często nie pomagają nawet prośby o wstawiennictwo św. Krzysztofa. W kartotekach łódzkiej policji znajdują się rekordziści, którzy punktowe „oczko” zbierali już czterokrotnie.

My jednak mamy nadzieję, że patron będzie swych podopiecznych przed takimi grzechami bronił - czego wszystkim kierowcom życzymy.