Kolejny przypadek znęcania się uczniów nad nauczycielem. Po słynnej aferze w Toruniu teraz czas na Poznań. Radio RMF dotarło do nagrania skandalicznej lekcji w poznańskim Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych.

O tym, że polska szkoła nie jest miejscem, do którego uczęszczają karni i zdyscyplinowani uczniowie, a nauczyciel cieszy się poważaniem i autorytetem – wiadomo już od dawna. Przykładów znęcania się uczniów nad uczniami liczyć się nawet nie podejmujemy. Policzyć można natomiast przypadki znęcania się nad nauczycielami.

Na jaw wyszło już skandaliczne zachowanie uczniów z toruńskiego technikum, teraz światło dzienne ujrzał film zarejestrowany na lekcji w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu. Krótki film pokazuje część lekcji, podczas której uczniowie obrzucają wyzwiskami nauczycielkę i wulgaryzmami komentują jej polecenia

Wprawdzie nagranie pochodzi z ubiegłego roku, ale takie sytuacje – jak przyznają sami uczniowie - zdarzają się w tej szkole cały czas. Takie sytuacje nadal mają miejsce. Zdarza się to w innych klasach – starszych, młodszych. Nauczyciel jest wyzywany; wulgaryzmy do niej padają - mówi jeden z poznańskich uczniów. A dlaczego? Nauczyciele pozwalają na takie zachowanie, uczniowie czują przewagę i wykorzystują to - dodaje.

Dyrektorka technikum przyznaje, że była wcześniej sprawa jednej z pań nauczycielek, ale ta sprawa już jest wyjaśniona. A po tej sprawie nie miałam już żadnych innych sygnałów - twierdzi Małgorzata Lorek. Ja nie chcę wracać do tej sprawy. Uczniowie zostali ukarani. Sprawa została zażegnana.

14:10