Pożar w śródmieściu Lublina. Spłonęły dwa domy i drewniana komórka. Trwa dokładne szacowanie strat. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale było groźnie. Zagrożenie pożarowe jest bardzo duże w całej Polsce. Straż Pożarna wciąż apeluje o szczególną ostrożność.

W jednym z płonących mieszkań była staruszka, która rzuciła się do ratowania dobytku i nie chciała opuścić pomieszczenia. Z mieszkania wyprowadziła ją siłą siostrzenica. Całkowicie spłonęła jedna ze ścian budynku i część dachu. Zapalił się również drugi dom i drewniana komórka. Dzieci, które bawiły się w pobliżu mówią, że widziały dwóch chłopców, którzy prawdopodobnie zaprószyli ogień. Teraz trwa dogaszanie zgliszczy i szacowanie strat. Dwa domy i komórka nadają się już prawdopodobnie tylko do rozbiórki. Posłuchaj relacji reportera sieci RMF FM Krzysztofa Kota:

Upalna pogoda sprawia, że zagrożenie pożarowe utrzymuje się w większości polskich lasów. Minionej doby, w okolicach Lidzbarka Warmijskiego doszło do dwóch pożarów, w sumie spłonął hektar lasu. Od początku roku w tym regionie doszło już do 46 pożarów lasów. Optymizmem napawają jednak dzisiejsze zapowiedzi synoptyków o przelotnych opadach deszczu. Trzeci stopień zagrożenia pożarowego obowiązuje także w Wielkopolsce. Sytuacja nie jest jeszcze tak tragiczna, jak w zeszłym roku, ale leśnicy apelują o ostrożność. Wilgotność ściółki wynosi od 12 do 15 procent. Również w lasach Podkarpacia obowiązuje 3 stopień zagrożenia pożarowego. Przypominamy: nie wolno palić ognisk w lesie i bliżej niż 100 m od lasu, używać otwartego ognia, wypalać śmieci, nieużytków itp., wyrzucać niedopałków przez okno samochodu czy pociągu.

Foto RMF FM

15:05