Reprezentacja Polski przegrała na stadionie Energa w Gdańsku z reprezentacją Meksyku 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 13. minucie Raul Jimenez. To szósta porażka narodowej drużyny (uwzględniając 90 minut gry) za kadencji Adama Nawałki, a czwarta w meczu sparingowym. Był to także ostatni mecz naszej reprezentacji w tym roku kalendarzowym.

Drużyna Adama Nawałki wyszła w dość eksperymentalnym składzie. Selekcjoner kolejny raz przetestował ustawienie 1-3-4-3. W bramce mecz rozpoczął Wojciech Szczęsny, blok defensywny tworzyli Jarosław Jach, Thiago Cionek i Artur Jędrzejczyk, w pomocy zagrali Maciej Rybus, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński i debiutant Tomasz Kędziora. Trójkę najbardziej wysuniętych zawodników stworzyli Maciej Makuszewski, Piotr Zieliński i Jakub Świerczok.

Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie w 5. minucie Meksykanie. Po dośrodkowaniu na szóstym metrze przed bramką do strzału głową doszedł Raul Jimenez, jednak jego uderzenie złapał Wojciech Szczęsny. Chwilę później Maciej Rybus oddał niespodziewany strzał z rzutu wolnego, ale z jego uderzeniem poradził sobie Jose Corona.

W 13. minucie na prowadzenie wyszli goście. W środku pola Tomasza Kędziorę minął Javier Aquino, a następnie piłkę na 16. metrze przejął Raul Jimenez i przy biernej postawie polskich stoperów oddał mocny strzał tuż pod poprzeczkę bramki Szczęsnego.

W 32. minucie dobrą okazję do wyrównania stworzyli sobie podopieczni Adama Nawałki. Na lewej stronie Maciej Makuszewski podał do Macieja Rybusa, ten wbiegł z piłką w pole karne i wycofał ją do Piotra Zielińskiego. Zawodnik Napoli mimo tego, że był sam na 10. metrze, to nieczysto trafił w piłkę i strzelił nad poprzeczką.

Od drugiej połowy w polskiej drużynie pojawił się Paweł Wszołek, który zastąpił Artura Jędrzejczyka. Zmieniło się też ustawienie naszej kadry: drużyna Adama Nawałki przeszła na grę czterema obrońcami, pięcioma pomocnikami i wysuniętym napastnikiem.

W II połowie od ataków zaczęli Polacy. W 50. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Karol Linetty, ale piłkę przeleciała obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Jose Coronę. Kolejną okazję Polacy stworzyli sobie w 57. minucie. Świerczok zagrał do Makuszewskiego, ten odegrał na lewą stronę do Rybusa. Zawodnik Lokomotiwu Moskwa wpadł z piłką w pole karne, strzelił w dolny róg bramki, ale piłkę nogą na rzut rożny wybił Corona.

Jako drugi na boisku w polskiej drużynie pojawił się Rafał Wolski. Na boisku zastąpił Karola Linettego. W 70. minucie boisko opuścił Jakub Świerczok a w jego miejsce pojawił się Mariusz Stępiński.

Na ostatni kwadrans gry na boisku w miejsce Macieja Makuszewskiego pojawił się Jakub Błaszczykowski. Tym samym zaliczył swój 97. występ w biało-czerwonych barwach i dogonił w klasyfikacji trzeciego Kazimierza Deynę. Liderem jest Michał Żewłakow, który ma 102 występy na koncie.

W 83. minucie swój debiut w reprezentacji zaliczył piłkarz Górnika Zabrze Rafał Kurzawa, który zmienił Macieja Rybusa.

To  szósta porażka reprezentacji Polski za kadencji Adama Nawałki. W meczach o punkty (uwzględniając 90 minut gry bez dogrywek i serii rzutów karnych) Polacy przegrali z Danią (0:4) i Niemcami (1:3). Wcześniejsze porażki w sparingach kadry trenera z Rudawy to przegrana z Holandią (1:2), Szkocją (0:1) i Słowacją (1:2).

1 grudnia Polska pozna swoich rywali w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Rosji. Przez wysoką pozycję w rankingu FIFA nasza kadra będzie losowana z pierwszego koszyka.

Był to ostatni mecz Polaków w tym roku. Po raz kolejny kadrowicze Nawałki wybiegną na boisko w marcu 2018 roku, kiedy rozegrają dwa mecze towarzyskie. Ich rywale nie są jeszcze znani.