5 osób, w tym były minister, zostało oskarżonych przez gdańską prokuraturę okręgową z związku z budową rurociągu jamalskiego i światłowodu. Akt oskarżenia w tej sprawie właśnie trafił do Sądu Rejonowego w Warszawie. Obejmuje on 2 członków rządu Hanny Suchockiej i 3 byłych członków władz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Na pierwszych dwóch miejscach aktu oskarżenia znaleźli się: były minister przemysłu i handlu w rządzie Hanny Suchockiej oraz jego zastępca. Pan Wacław N. i Kazimierz A. poprzez swoje przestępcze działanie doprowadzili do tego, iż PGNiG poniosła straty w wysokości co najmniej 1,6 mln złotych. Krótko mówiąc, ich przestępstwo polegało na dopuszczeniu do gazowego interesu spółki „Gas Trading”.

Pozostali 3 panowie, których dotyczy akt oskarżenia, to byłe szefostwo PGNiG: prezes i członkowie rady nadzorczej. Według prokuratury doprowadzili do tego, że państwowa firma straciła kontrolę nad światłowodem na rzecz firmy Aleksandra Gudzowatego. Proces odbędzie się w Warszawie

rys. RMF

07:25