Im mniej zużywasz prądu, tym więcej możesz za niego zapłacić - choć brzmi to absurdalnie, niestety nie jest to żart, przynajmniej dla właścicieli garaży w jednej z dzielnic Częstochowy. Ze względu na - jak to określił zakład energetyczny – „sporadyczne zużycie prądu" podniesiono im taryfę opłat za energie elektryczną.

Do niedawna właściciel jednego z garaży płacił zaledwie 4 zł za prąd i to za dwa miesiące. Mężczyzna tłumaczy, że nie jest majsterkowiczem, więc w garażu przebywa rzadko, a światło zapala jedynie jesienią i zimą.

Zakład energetyczny wezwał mężczyznę, by podpisać nową umowę. Cena energii pozostała bez zmian, ale dodano opłatę stałą. Opłata stała za to, że ja sporadycznie używam energii elektrycznej jest 2 razy wyższa, niż opłata za energię faktycznie zużytą - mówi mężczyzna.

Zakład energetyczny tłumaczył, że mężczyzna płacił mniej za prąd, bo przez pomyłkę trafił na listę osób korzystających z tańszej taryfy, a dopiero teraz wszystko jest zgodnie z regulaminem. Podobna podwyżka czeka zapewne też innych właścicieli częstochowskich garaży.

Foto: Archiwum RMF

16:40