Barcelońscy kierowcy będą mogli wypożyczać samochody na godziny albo na dni. Według zasad powstającego projektu, chętny będzie przez całą dobę dysponować samochodem osobowym, combi albo furgonetką. Wypożyczenie będzie kosztować 22 euro.

Na razie, w ramach próby, samochody będą czekały na klientów na 5 czynnych całą dobę parkingach. Osoba, która chce wypożyczyć samochód, będzie musiała zgłosić się na parking co najmniej 15 minut wcześniej. Tam stanie przed wyborem, czy płacić za godziny czy za przejechane kilometry.

Propozycja skierowana jest do tych, którzy sporadycznie siadają za kierownicą. Nasza oferta opłaca się osobom, które nie przejeżdżają rocznie więcej niż 15 tys. kilometrów i dopłacają do eksploatacji swojego samochodu - wyjaśnia Miguel Angel Dombriz, autor projektu.

Jak dodaje, samochody bedą pod stałą kontrolą mechaników, a klienci nie bedą musieli martwić się o dodatkowe opłaty z tego tytułu. Korzystający z oferty nie będą płacili nawet za benzynę, bo jej cena jest wliczona w samochód. Kilometr przejechany takim samochodem będzie kosztował średnio 20 euro-centów.