Nie jest tajemnicą, że mężczyźni uważają się za lepszych kierowców od kobiet. Jednak - jak wynika z ankiety przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii - wszelkie rekordy w tej dziedzinie biją Brytyjczycy. Wyspiarze utrzymują, że lepiej od pań prowadzą nawet wózki w supermarketach.

Ankieta przeprowadzona przez jedną z sieci handlowych w Wielkiej Brytanii wykazała, że ¾ wyspiarzy uważa się za lepszych rajdowców od kobiet. Panie, udzielając odpowiedzi, okazały się znacznie skromniejsze. Tylko połowa z nich zadowolona była ze swej jazdy w sklepach.

Z ankiety wynika, że Brytyjczycy spędzają sporo czasu za kierownicą metalowych wózków. Jako naród łącznie pokonują 580 milionów mil rocznie, a przeciętny klient supermarketów w swoim życiu pcha wózek przez 2500 mil. Tym samym pokonuje odległość równą połowie długości wybrzeża Wielkiej Brytanii.

Brytyjczykom jak zwykle dopisuje poczucie humoru. Na marginesie ankiety umieścili interesujące sugestie. Ich zdaniem supermarkety powinny zatrudnić specjalnych kontrolerów ruchu, wprowadzić strefę zakazu parkowania wózków oraz jednokierunkowe przejście między regałami.

FOTO: Archiwum RMF

22:50