W Krakowie rozgorzała wojna gangów. Do krwawego starcia doszło w Podgórzu. Bijatyka miała miejsce także w weekend w krakowskiej dzielnicy Kazimierz.

W wyniku tej bójki uprowadzony i torturowany był członek jednego z gangów. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala. Do kolejnego krwawego starcia doszło w Podgórzu.

Na jeden z miejscowych placyków podjechały dwa samochody. Z nich wyszli mężczyźni, uzbrojeni w kije i siekiery. I choć doszło do krwawego starcia, nikt z uczestników bójki nie powiadomił policji. Podobnie było w weekend, gdy najazd na jedną z agencji towarzyskich skończył się bitwą na kije i siekiery.

Jak dowiedziało się RMF, rywalizują ze sobą grupy Mussoliniego i Marchewy. Walka toczy się o wart miliony złotych rynek handlu narkotykami oraz wpływy z prostytucji. Starcia są coraz brutalniejsze.

Policjanci mówią o używaniu przez bandytów pałek, siekier czy maczet – niedawno na osiedlu Albertyńskim próbowano mężczyźnie odciąć rękę. Miał być zastraszany użyciem piły tarczowej.

Efekt kilkudniowych porachunków to 30 zatrzymanych, 11 aresztowanych, a także mnóstwo przejętych przez policję maczet, kijów, siekier, a także pistoletów.