Zgodnie z prognozami synoptyków śnieg sypie w całej południowej Polsce. Drogi są bardzo śliskie i niebezpieczne. Najgorzej jest na Zakopiance, gdzie tiry nie radzą sobie z podjazdami pod wzniesienia. Równie ślisko jest na Warmii i Mazurach oraz w kujawsko-pomorskiem.

Jak zapewniają policjanci można już przejechać drogą z Zakopanego jednak nadal z trudem. Całkowicie został wstrzymany ruch tirów. Drogówka zatrzymuje je już w Nowym Targu i Myślenicach. Mogą przejechać tylko te, które mają założone łańcuchy. Jednak jazda zakopianką nie należy dziś z pewnością do przyjemności.

Problemy mieli także kierowcy w rejonie Bukowiny Tatrzańskiej. Tam przez dłuższy czas droga była całkowicie zablokowana. Równie ślisko jest na Warmii i Mazurach, gdzie pada się gęsty śnieg, najgorzej jest w rejonie Ełku, Piszu i Orzysza.

W Olsztynie na głównych ulicach nawierzchnia jest czarna ale mokra. Najtrudniej jeździ się teraz w okolicach Nidzicy i Morąga. Tam temperatura jest bliska zera więc drogi są śliskie.

Także w województwie kujawsko-pomorskiem drogi czarne ale śliskie. Na trasie Tuchola - Cekcyn doszło do dwóch wypadków i to w odstępie kilkudziesięciu minut. Najpierw pięć osób zostało rannych w zderzeniu busa z samochodem osobowym, chwilę potem trzy kolejne zostały poszkodowane po zderzeniu autobusu PKS także z autem osobowym.

05:45