Pogoda wreszcie łaskawa dla narciarzy. Od kilku dni miłośnicy białego szaleństwa mogą rozkoszować się ewolucjami na śniegu. Narciarstwo nie należy jednak do najtańszych sportów. Sprawdźmy zatem, ile będzie kosztował dzień spędzony na narciarskim stoku w Zakopanem.

Wszystko zależy oczywiście od potrzeb i możliwości – można pojeździć cały dzień za kilkadziesiąt złotych, ale można tez wydać nawet kilkaset złotych.

Zakładając jednak, że początkujący narciarz nie potrzebuje wielkiej góry, koszty będą niewielkie. Karnet na niewielkie wyciągi kosztuje przeciętnie 10 zł za 10 wjazdów.

Ale już np. 10 wjazdów na Polanie Szymoszkowej, to 60 zł. Tyle samo kosztuje dzienna karta w Białce Tatrzańskiej. Na Kasprowym Wierchu cena ta zwiększa się jeszcze o prawie 40 zł.

Zima chyba na dobre zawitała do Polski. Warto więc sprawdzić, na których stokach najlepiej spędzić ostatnie wolne dni świątecznej przerwy. Gdzie zatem na narty? Przygotowaliśmy dla was narciarski miniraport. czytaj więcej

Jeśli nie mamy własnych nart sprzętu, nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy. Wypożyczenie kompletnego sprzętu to ok. 30 zł. Do tego nocleg – również według gustu i zasobności portfela – od 30 zł za kwaterę prywatną do kilkuset zł za hotelowy apartamnet.

07:15