Rodzice mający co najmniej dwoje dzieci mają mieć więcej wolnego i zyskać dostęp do tanich mieszkań na wynajem. Prezydent Bronisław Komorowski przedstawił 44 propozycje swojej polityki prorodzinnej. Nie chciał jednak zdradzić, ile program "Dobry Klimat dla Rodziny" ma kosztować. A jak Wy myślicie, czego Waszym zdaniem najbardziej potrzebuje polska rodzina? Zagłosujcie już teraz w naszej sondzie!

Wśród najdroższych propozycji Bronisława Komorowskiego jest zniesienie podatkowej ulgi prorodzinnej i zastąpienie jej kwotą wolną od podatku. Dzięki temu, więcej rodzin będzie mogło skorzystać z rządowego wsparcia. Oprócz tego prezydent proponuje, żeby państwo dołożyło się do budowy mieszkań. W zamian rodzice dwojga, trojga, bądź więcej dzieci, będą mogli te lokalne tanio wynajmować. Dodatkowo, rząd miałby wybudować więcej żłobków i świetlic w szkołach.

Prezydent zaproponował także kilka zmian, za które budżet nic nie zapłaci. Chodzi m.in. o umożliwienie rodzicom pracy w elastycznych godzinach.

W poniedziałek Bronisław Komorowski pokazał swoje propozycje parlamentarzystom. Za kilka dni w tej sprawie spotka się z rządem. Prezydent uważa, że z wdrożeniem programu rodzinnego, który i tak jest już w Polsce bardzo spóźniony, nie powinno się zwlekać. Wielokrotnie podkreślał, że pokonanie kryzysu demograficznego jest jednym z najważniejszych zadań stojących przed Polską.

Propozycje są oczywiście ciekawe, ale trudno będzie je sfinansować w czasach kryzysu.

A według Was, czego najbardziej potrzebuje polska rodzina? Możecie głosować w sondzie i komentować.