Ponad 20 podań i gol przewrotką - akcja żywcem przeniesiona z piłkarskich podręczników zachwyciła futbolowy świat. A sprawcą tego zamieszania stała się drużyna z Grecji, w której grają… 11- i 12-latkowie.

AO Giannina to drużyna z niewielkiego greckiego miasta Janina. Mieszkańcy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem - bo to rejon, który bardzo odczuł finansowy krach, mają jednak nie lada powód do dumy. Jest nim młodzieżowa ekipa niezwykle uzdolnionych piłkarzy. Nastolatków okrzyknięto już nawet Baby Barceloną, bo niektóre ich akcje moglibyśmy z powodzeniem oglądać na największych stadionach świata. Seria podań po ziemi, precyzyjne dogrania i skuteczność w polu karnym - ta kombinacja sprawia, że AO Giannina potrafi zdobyć gola chwilę po pierwszym gwizdku.

Ostatnio widz, obserwujący mecz Baby Barcelony, zarejestrował kamerą popisową akcję greckiej młodzieży:

Ta imponująca kombinacja podań i efektownego strzału została uwieczniona w tym tygodniu. Ale AO Giannina zachwyciła już kilka miesięcy wcześniej:

Gole pokazały już zagraniczne stacje telewizyjne, a kunszt młodych Greków doceniła sama FC Barcelona, która zaprosiła AO Gianninę na mecz z przedstawicielami szkółki "Dumy Katalonii".

Najtrudniejsze zadanie mają teraz chyba trenerzy maleńkiego klubu, ale jeśli ich podopieczni dalej będą rozwijać się w takim tempie, to o Grecji znów może być głośno...