Na ekrany kin wchodzi trzeci film o przygodach Bridget Jones. Wiele miejsc, które pojawiły się w filmach o roztrzepanej Brytyjce, znajduje się w Londynie. Nasz korespondent Bogdan Frymorgen udał się tam, gdzie Bridget próbowała odnaleźć miłość i szczęście, i tym samym podbiła serca widzów na całym świecie.

Zaledwie dwieście metrów od stacji London Bridge, skulony pod kolejowym wiaduktem stoi pub "The Globe". To nad nim mieszkała filmowa Bridget Jones. Tam przeżywała swoje wielkie dramaty i małe rozczarowania.

Bedale Street, przy której stoi ten budynek, znajduje się w samym sercu Borough Market. To bajeczny labirynt stoisk z żywnością, owocami i warzywami z całego świata. Tu można kupić najlepsze w Londynie sery i wina. Tutaj można też skosztować kuchni z wszystkich kontynentów. Gdy filmowa Bridget przechadzała się przez targ po raz pierwszy w 2001 roku, wyglądał on nieco skromniej. Dziś jest najlepszą wizytówką kulinarnego Londynu.

Naprzeciwko mieszkania Bridget, nakręcono też pamiętną scenę bójki Daniela Cleavera i Marka Darciego, którzy ubiegali się o względy bohaterki. Elegancką restaurację, która znajduje się tu teraz, zamieniono wówczas na grecką tawernę. Większość siedzących dziś w niej gości nie ma pojęcia, jakie dramatyczne sceny rozegrały się tu w filmie.

Londyn może poszczycić się wieloma miejscami, które kojarzą się z Bridget Jones. Szpanerski apartament Daniela Cleavera, w którego wcielił się Hugh Grant, znajduje się na Clink Street, w południowo-wschodniej części miasta.

Jeśli chcecie wczuć się w rolę bohaterki, możecie odwiedzić restaurację "Momo" w zachodnim Londynie lub Instytut Sztuk Współczesnych, który znajduje się kilkaset metrów od Pałacu Buckingham. To tu Bridget Jones uczestniczyła w premierze książki, która zakończyła się niezwykle komicznie.

***

Na trzecią część filmu o Bridget Jones fani na całym świecie czekali 14 lat. "Bridget Jones 3" wchodzi na ekrany kin od piątku.