Lustro LETTAN ze sklepów IKEA może okazać się niebezpieczne dla użytkowników. Niektóre z egzemplarzy mają wadliwe mocowania, przez które mogą spaść ze ściany. IKEA apeluje do klientów, żeby sprawdzili posiadane lustra i w razie potrzeby zamówili bezpłatne mocowania na wymianę.

Decyzja firmy jest reakcją na zgłoszenia klientów o pękających mocowaniach utrzymujących lustro LETTAN na ścianie. W rezultacie lustro może spaść na podłogę.

W styczniu 2023 r. IKEA ogłosiła akcję naprawczą wybranych egzemplarzy luster LETTAN ze względu na pękające mocowania. Po przeprowadzeniu dalszych badań, jak również dodatkowych kontroli ustalono, że wadliwe mocowania były używane w produkcji dłużej, niż początkowo zakładano.  W ramach działań zapobiegawczych IKEA postawiła rozszerzyć akcję naprawczą.

Lustra LETTAN objęte obecnie akcją naprawczą:

  • wszystkie lustra LETTAN z oznaczeniem daty produkcji do 2105 (rok-tydzień) włącznie,
  • lustra LETTAN z numerem dostawcy 21944, z oznaczeniem daty produkcji do 2325 (rok-tydzień) włącznie.

Oznaczenie daty produkcji i numer dostawcy można znaleźć na etykiecie z tyłu lustra LETTAN. Na zdjęciu przykładowa etykieta z numerem dostawcy (21944) i oznaczeniem daty produkcji (2105 = Rok Rok Tydzień Tydzień) zaznaczonymi na czerwono.

Aby wymienić mocowania wystarczy odwiedzić stronę Zamówienie | Części montażowe (ikea.com) lub skontaktować się z IKEA pod numerem telefonu 22 275 00 00 i złożyć zamówienie na odpowiednią liczbę części zamiennych o numerze katalogowym 139298/1.