Nietypowe narodziny w Australii. Bliźniaczki jednojajowe urodziły dzieci tego samego dnia - z różnicą 22 minut.

Bliźniaczki jednojajowe Nicole i Renee Baillie dzieliły się niezliczonymi doświadczeniami przez całe życie. Jednak poród na tym samym oddziale położniczym w odstępie niespełna 30 minut nie był tym, czego się spodziewały.

W magiczny sposób zaszłyśmy w ciążę w tym samym czasie, co było szalone - powiedziała Nicole.

Identyczne bliźniaczki Nicole i Renee nie po raz pierwszy zostały mamami. Dwa lata temu urodziły swoje pierwsze córki z różnicą 6 miesięcy.

Tym razem terminy dzieliły dwa zaledwie tygodnie. Los jednak zdecydował inaczej.

"Nawet nie spakowałam torby"

Jako pierwsze skurcze porodowe miała Nicole. Jej mąż zabrał ją więc do szpitala uniwersyteckiego Sunshine Coast około 2 w nocy.

Renee w tym czasie opiekowała się ich córkami. W pewnym momencie kobiecie odeszły wody. Postanowiła jednak nie panikować.

Pomyślałam: OK, po prostu trochę się prześpię i zobaczę, co się stanie, jak się obudzę - powiedziała.

Wkrótce skurcze Renee nasiliły się i musiała zadzwonić do swojego partnera, Juliusa Toole, aby po nią przyjechał. Nawet nie spakowałam torby do szpitala - powiedziała Renee.

Poród nastąpił tak szybko, że kobieta urodziła, zanim dotarła na oddział. W tym czasie jej siostra miała akcję porodową. Jej dziecko pojawiło się na świecie zaledwie 22 minuty później.

ABC News podaje, że dzieci są do siebie bardzo podobne. Nawet ich waga jest prawie identyczna - różnica wynosi tylko 200 gramów.

Teraz obie rodziny czekają, aby zabrać dzieci do domu. Będą dorastać razem - zupełnie jak ich matki.

To takie błogosławieństwo... Zawsze miałyśmy kogoś, kto po prostu był w pobliżu - powiedziała Renee reporterom.