Troje pracowników szkół publicznych w stanie Maryland podzieli się wygraną, jaka przypadła na jeden z trzech zwycięskich losów loterii Mega Millions. Pod koniec marca do zgarnięcia była rekordowa pula 656 milionów dolarów.

Zobacz również:

O szczęśliwcach ze stanu Maryland wiadomo jedynie, że są to dwie kobiety w wieku ponad 20 i 50 lat oraz czterdziestoletni mężczyzna. Dwie z tych osób są nauczycielami, jedna pracuje w administracji. Każde z nich otrzyma po odliczeniu prawie 40-procentowego podatku 35 milionów dolarów.

Szczęśliwcy ujawnili, na co zamierzają przeznaczyć swoje wygrane. W planach mają między innymi długą podróż po Europie z plecakiem, zwiedzanie włoskich winnic, ale także kupno nowego domu czy sfinansowanie studiów córki. Wszyscy zamierzają też zainwestować część pieniędzy.

Jeden z pozostałych zwycięskich losów sprzedano w Kansas i nabywca już zgłosił się po wygraną. Chce jednak również pozostać anonimowy. Nie wiadomo nawet, czy to kobieta, czy mężczyzna, ile ma lat ani jaki zawód wykonuje.

Z kolei trzeci zwycięski los został kupiony w stanie Illinois i nie wiadomo jeszcze, kto jest jego szczęśliwym posiadaczem.

Amerykanie oszaleli na punkcie loterii

Największa w historii kumulacja wygranej w loterii Mega Millions miała miejsce pod koniec marca. Spowodowała, że Amerykanów ogarnął prawdziwy szał kupowania losów, choć szansa na wygraną wynosiła zaledwie 1 do 176 milionów. Przed losowaniem mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wydali na zakup losów aż 1,5 miliarda dolarów.

Oprócz trzech kuponów z "szóstkami" sprzedano kilkadziesiąt z "piątką", gwarantującą wygraną w wysokości do 250 tysięcy dolarów.